İÇ MEKAN AYDINLATMA TRENDLERİ

İÇ MEKAN AYDINLATMA TRENDLERİ

Mekan aydınlatma fikirleri her sezon değişen trendlere, farklılaşan şahsi zevklere göre şekilleniyor. Ancak öyle ya da böyle herkes tarafından önemsenen ve yaşam alanlarının olmazsa olmaz bir unsuruna işaret ettiklerinden ötürü de daima merak ediliyorlar. Ve bu merakın peşinden gidip yeni sezonun iç mekan aydınlatma trendleri için keşfe çıkanlar, geçmiş dönemlere kıyasla eşi benzeri görülmemiş biçimde sıra dışı tasarımlarla karşılaşıyorlar. Henüz karşılaşmayanlar ise hazırlık olsunlar! Zira birbirinden çekici özgün tasarımlar, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan modeller yaşam alanlarınızın atmosferini başta aşağı değiştirmeye hazırlanıyorlar.

Aslına bakılırsa zaten aydınlatma ürünleri demek, oluşturulan, değiştirilen, güçlü hale getirilen ya da kötü bir uygulama neticesinde zayıflayan iç mekan atmosferi demek. Çünkü herkesin bildiği gibi müthiş bir dekorasyon örneği sergileyip, akla gelebilecek en iyi fikirlerle bir alan oluştursanız da, seçeceğiniz aydınlatma biçimi her şeyin etkisini kendi eleğinden geçirecektir. Bu durumda da iyi bir dekorasyon kötü sonuçlara sebep olabilir. Dolayısıyla aydınlatma ürünlerinin özenle seçilmesi gerekir.

Ayarlanabilir Tavan Aydınlatma Armatürleri

Neredeyse bütün iç mekân tasarımlarına rahatlıkla uyum sağlayabilen ayarlanabilir armatürler, bohem tarzındaki kristal avizelere bir alternatif olarak 2020 aydınlatma modelleri arasındaki yerini alıyor. Spot ışık olması, yönünün ve odağının değiştirilebilmesi açısından birçok avantaj sunan bu modellerle, dilersen sen de salonunu, yemek veya yatak odanı modern ve şık bir dokunuşla değiştirebilirsin. 

Her Dekora Uyan Spot Tavan Armatürleri

2000li yıllarda piyasalardaki yerini alan bu armatürler 2020 yılında da trend olmaya devam ediyor.  Ancak daha da sadeleşerek. Her türlü iç dekorasyonla kolayca bütünleştirilebilmeleri onların tercih edilmesinin en büyük nedeni. 

Enerji Dostu LED Lambalar

Enerjisinin büyük bir bölümünü ısıya harcayan ve çevre dostu olmayan sıradan ampuller artık tercih edilmiyor. Daha etkili ve tasarruflu enerji kaynağı olan LED lambalara yönelim çoktan başladı ve 2020’de devam edecek. Ayrıca tasarımcıların hayal gücüne kalmış çok farklı ebat, tarz ve biçimdeki ürünler herkese hitap etmeye devam ediyor. 

Giyinmiş Edison Ampulleri

2020 aydınlatma modelleri arasında tekrar Edison ampullerini görmeyi beklemiyor olabilirsin. Haklısın. Ancak geçtiğimiz senelerde popüler olan çıplak ampuller, 2020 yılında giydirilerek beğeniye sunuluyor. Birbirinden zarif ve ilginç cam şekillerin içine entegre halde farklı bir tarza kavuşan bu sarkıt lambalar, iç mekana son derece temiz ve aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Sadeliğin şıklıkla buluştuğu bu model bir süre daha trend kalacak gibi gözüküyor.

Trende Uygun Lambaderler

Küçük dekoratif hamlelerle iç mekânında modern bir hava estirmek istiyorsan lambaderler bunun için biçilmiş kaftan. 2020 aydınlatma modelleri içinde şık sunumları ile dikkat çeken çuval bezinden tasarlanmış lambaderler 2020 ile gelen doğallık akımının bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Evin birçok bölümünde kolaylıkla kullanılabilen ve yeni nesil rahatlığı devam ettiren bu lambaderler çok çeşitli şekillerde olmakla birlikte tripod ayaklı olanlar şüphesiz en trendler arasındaki yerini alıyor.Şık,modern ve tarzını yansıtacak iç cephe duvar boyası renkleri için biboya.com.tr‘ yi ziyaret edebilirsiniz.